Hesabın var mı? Giriş ya da Hesap aç
anaokulu

Okula Tekrar Başladım!

Hey, uzuuun bir pandemi sürecinden sonra ben tekrar okula başladım. Daha önce şuradaki başlıkta başladığım kreşle ilgili güzel bilgiler vermiştim. Araya pandemi girince çoğu güzel şeyde olduğu gibi okulu yarıda bırakmak zorunda kalmıştım. Dolu dolu dört yaşında olduğum için e tabi bu defa anaokuluna başladım. Gerçi anaokulu yaşı beş olsa da beni erkenden kabul ettiler. Hem seneye bir kere daha anaokuluna giderim, n’olacak ki?

Evet, bugün okulda ilk mesaimizi yaptık. Öğretmenimi de çok sevdim. Hemen kanım ısındı. Okula da hemencecik alıştım. Tabi küçüklüğümde okul tecrübem olduğu için çok zorlandığım söylenemez. Ha belki şunda zorlanmış olabilirim: Eski okulumda tuvalet ihtiyacımı öğretmenlerimin yardımıyla gideriyordum. Ancak buradaki öğretmenim benim yaşlarımda mahremiyetin önemli olduğunu düşündüğü için tuvalet ihtiyacımı tek başıma gidermem gerektiğini söyledi. Bizimkiler de yaklaşık iki gündür yarım saatte bir bana bu konuda idman yaptırıyorlar. Bıktım! Ben artık tuvalet görmek istemiyorum.

Nerede kalmıştık? Ha okulda ilk günümdü. İlk günümde öğretmenim beni sınıf başkanı tayin etti. Görevim de sınıf arkadaşlarımı muhtelif konularda uyarmak. Başkanlığımın nişanesi olarak öğretmenim yakama bir yapışkan yapıştırdı. Ne olduğunu bilmiyorum ama eve geldikten sonra üzerimi değiştirip ne giyersem o yapışkanı çıkarıp giydiklerimin üzerine yapıştırdım. Ee bizde görev aşkı büyüktür. Biz işimizi o kadar ciddiye alırız ki bunu evde dahi devam ettirebiliriz.

Babam işten geldikten sonra annem babama bugün sınıf başkanı seçildiğimi söyledi. Ben de o sırada “Evet sayın başkan” diyordum. Öyle bir ses tonuyla söylüyordum ki duyanlar sanki beni İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin meclis oturumunda Ekrem İmamoğlu’na hitap ediyorum sanıyorlardı. O nedenle bugün yaşadıklarım belki de gelecekte ülkeyi yönetecek bir kadının ilk ciddi göreviydi.

Yarın okuldaki yiyecek mönümüz kaşarlı tost ve çeşitli kahvaltılıklar. Tostu seviyorum. O nedenle heyecanlıyım. Arkadaşlarımı henüz tanıma fırsatı bulamadım. Ancak yemek ve oyun zamanlarının birbirimizi tanımak için güzel birer vesile olacağını düşünüyorum. Evet, artık ciddi manada bir şeyler düşünebilecek yaştayım. Hatta bazen öyle düşünce ve planlarla bizimkileri öyle bir tufaya getiriyorum ki Şam Şeytanı olmakla dahi itham edilebiliyorum. Siz daha duruuun. Ben siyasete daha yeni girdim. Bu yolda daha nice deneyimler elde edeceğim.

Etiketler: , , , , , , ,

Henüz yorum yok.

Bir Cevap Yazın

Araç çubuğuna atla