Hesabın var mı? Giriş ya da Hesap aç

En Güzel Saçlarla Hastane Maceram

Merhaba sevgili arkadaşlar,

Ben İnci Duru! Bugün size geçen cumartesi babamla birlikte hastanede yaşadıklarımızı anlatacağım. Evet, hastane! Ama merak etmeyin, hikayemiz bayağı eğlenceli! 😊

Öncelikle, birkaç gün önce babaannem bana süper bir sürpriz yaptı. Saçlarımı Afrika örgüsü yaptı! Bunu beğenmemek mümkün mü? Ben bayıldım! Hatta aynaya her baktığımda saçlarıma bakıp “Vay canına, kim bu güzel saçlı kız?” diye düşünüyorum. 😜Cumartesi günü babamla hastaneye gittik. Poliklinikteki abla kayıt işlemlerimi yaparken birden bana dönüp, “Saçların ne kadar güzel! Kim yaptı saçlarını?” dedi. Tabii ki gururla “Teşekkür ederim. Babaannem ördü” dedim.

Muayene sıramız gelene kadar katta biraz dolaştık. Ve ne oldu dersiniz? Karşılaştığımız herkes aynı şeyi söyledi: “Saçların ne kadar güzel! Kim yaptı böyle?” Ben de her defasında aynı cevabı verdim: “Teşekkür ederim. Babaannem ördü.” Düşünün artık, aynı cevabı vermekten adeta bir robot gibi hissettim! 😅

Sonunda sıra bize geldi. Alerji doktoru babamı muayene ederken, o da saçlarıma bakıp aynı şeyi söyledi. Ben artık hafifçe gülümseyerek cevabımı verdim: “Teşekkür ederim. Babaannem ördü.” Bunu söylemekten gerçekten yorulmuştum.

Hemşire abla babama alerji testi yaparken yine saçlarım hakkında yorum yaptı. Ve ben, “Teşekkür ederim. Babaannem ördü” derken içimden artık bu cevabı kaydetmeyi bile düşündüm! Babamın kulağına eğilip, “Ben herkese bu cevabı vermekten yoruldum” dedim. Babam da gülerek, “Olsun, senin saçların gerçekten çok güzel” dedi.

Hemşire abla beni çok sevdi. “Sen ileride doktor mu olacaksın?” diye sordu. Ben de hemen “Ben aslında şarkıcı olmak istiyorum; ama doktor da olabilirim” dedim. Ardından “O alerji testini ben yapabilir miyim?” diye sordum. Hemşire abla sevecen bir ifadeyle “Tabii ki” dedi. Babamın kolu hazırdı. Kutunun içinde bir sürü cam şişe vardı. Her birinin içinde sıvı vardı. İçinden 10’un üzerinde şişeyi açarak babamın koluna teker teker damlattık. Sonra bekledik.

Biz bu uygulamayı yaparken doktor yanımıza geldi ve beni bu şekilde gördü. Sonra şakayla karışık “Hemen yarın gel burada işe başla. İster misin bizimle çalışmayı?” dedi. Ben de seve seve kabul ettim. Böylece ilk ciddi iş teklifimi almış oldum!

Bu da böyle bir anımdır. Umarım hoşunuza gitmiştir. Saçlarımın hikayesini anlatmak belki biraz yorucu oldu ama çok eğlenceli bir gündü. Siz de hastaneye giderken böyle maceralar yaşadınız mı hiç? Yazın, birlikte konuşalım!

Sevgiler, İnci Duru 🌟

Etiketler: , , , , ,

Henüz yorum yok.

Bir Cevap Yazın

Araç çubuğuna atla